sobota, 30 sierpnia 2014

Zabiegani to my!

Dzisiaj przyszedł czas na wpis o zupełnie innym charakterze.
Oprócz naszych pomysłów na wnętrza, recenzji książek, miejsc chcielibyśmy dzielić się z Wami również swoimi przemyśleniami.  Jak już zauważyliście tego bloga prowadzimy w trójkę. Każdy z nas jest inny ale łączy nas ciągła chęć rozwoju i doskonalenia się. Patrząc na siebie i na znajomych śmiało mogę powiedzieć Zabiegani to my! Każdemu z nas zdarzają się okresy totalnego zabiegania. Wystarczy, że weźmiemy na głowę zbyt dużo, nie dojemy, nie dośpimy i już popadamy w kierat . Współczesny świat biegnie w szalonym tempie. Często, żeby coś osiągnąć poddajemy się  temu pędowi. Ilu z nas łączy prace i studia by żyło się lepiej?  Ilu z nas robi różne kursy, staże po to by mieć co wpisać w soje CV?  Otóż sporo.

W tym zabieganiu nie powinniśmy zapominać też o sobie, o swoim rozwoju osobistym. Dla każdego rozwój osobisty będzie czymś innym. Nie ma bowiem sztywnej definicji tego terminu. Dla jednej osoby rozwój osobisty to podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Dla innej, to poprawa swojej sprawności fizycznej bądź wyglądu . Jeszcze inna osoba uzna, że rozwój osobisty to dla niej znajdowanie rozwiązania problemu małej ilości czasu. Wszystko co dotyczy danej osoby w kontekście jej doskonalenia jest rozwojem osobistym. Nie ma żadnego znaczenia, czy będziemy ulepszać siebie w kontekście zawodowym czy osobistym. Ważne byśmy robili wszystko w zgodzie z własnym sobą i ze swoimi marzeniami.

Współczesny świat opanowały komputery, smartfony i inne takie urządzenia, które ułatwiają nam kontakt ze światem. W związku z dużym rozwojem technologii ja przestałam nadążać. Denerwowało mnie, jak znajomi opowiadali sobie o tym jak skonfigurowali sobie telefon z komputerem, jak znacznie ułatwia im to pracę i studia. Nie chcąc wciąż pytać o to "jak to zrobiłeś?" - postanowiłam w duchu rozwoju osobistego coś z tym zrobić.
Znalazłam sobie darmowy kurs. I to właśnie go chciałbym Wam polecić. Wystarczy wejść na stronę www.eurokobieta.pl i zalogować się. Uzyskacie dostęp do darmowego kursu informatycznego. Kurs odbywa się metodą e-learningową. Poznacie zaawansowane opcje programów biurowych, dowiecie się na czym polega sieciowanie aplikacji rozszerzonych, jak stworzyć stronę www, poznacie obsługę programów graficznych i wiele, wiele innych. Kurs składa się z 6 głównych tematów. Na jeden temat składają się wykłady i ćwiczenia, które utrwalają wiedzę. Po każdym temacie należy rozwiązać test. Po rozwiązaniu wszystkich testów pozytywnie otrzymacie międzynarodowy certyfikat informatyczny.

fot. Internet

Kurs przygotowany jest w bardzo przystępny sposób. Niestety w programie mogą wziąć udział tylko kobiety. Drogie koleżanki zróbcie coś dla siebie w kierunku swojego rozwoju osobistego! Ja jestem już przy drugim temacie :)  Powodzenia! 

E.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz