piątek, 5 września 2014

DIY- Napisy we wnętrzach.

Dziś zapraszam Was na pierwszy projekt DIY. Tak jak obiecałam, pokażę Wam, jak wykonać samemu interesującą dekorację do naszego wnętrza.

PROJEKT NR 1
Odręcznie robiony napis na kartce papieru.

(fot. Różowa Komoda)
Potrzebujemy:

  • ołówek
  • blok techniczny 
  • czarny cienkopis lub mazak
  • cienkie pędzelki
  • czarną farbkę plakatową
  • nożyczki
  • niepylącą gumkę do mazania
  • linijkę
  • lakier do włosów
Czas wykonania: 2 godziny

Tworzenie projektu rozpoczynamy od wyboru treści, jaką będziemy chcieli umieścić na papierze. Ja zdecydowałam się na napis: Wiatr jest szybki, bo jest wolny, ponieważ jest to prosta gra słowna. Gdy napis zostanie wybrany, możemy przejść do realizacji. 

Na kartce papieru, za pomocą ołówka i linijki tworzymy projekt. Odmierzamy kilku centymetrową ramkę, następnie tworzymy linie, po których poprowadzimy litery. Chodzi o zachowanie estetyki, dzięki liniom nasze litery będą proste. 

(fot. Różowa Komoda)


(fot. Różowa Komoda)


Następnie za pomocą farbki plakatowej i pędzelka, w dowolny sposób wypełniamy naszkicowane litery. 


(fot. Różowa Komoda)

(fot. Różowa Komoda)

Gdy już wszystkie litery wypełnimy farbą, używając czarnego cienkopisu lub mazaka, poprawiamy kontury liter. Krok ten nie jest konieczny, jednak podczas wykonywania  projektu, zauważyłam, że miejscami widoczna jest linia po ołówku. 


(fot. Różowa Komoda)Na koniec delikatnie wymazujemy pozostałe linie, tak aby nie było śladu po ołówku. Idealnie sprawdza się gumka niepyląca. Oczywiście zanim przystąpimy do tego kroku, musimy upewnić się, że nałożona farba już wyschła. Zapobiegnie to ewentualnemu rozmazaniu farbki po całej powierzchni kartki i pozwoli zachować estetyczny wygląd. 

Tak przygotowaną kartkę z napisem wystarczy teraz, z odległości ok. 30cm, spryskać zwykłym lakierem do włosów. Chodzi o zachowanie trwałości oraz zniwelowanie ewentualnego barwienia farbą, bowiem farba plakatowa również po wyschnięciu jest brudząca. 


(fot. Różowa Komoda)


(fot. Różowa Komoda)

Teraz pozostaje już tylko zakupić antyramę i cieszyć się widokiem własnoręcznie wykonanego napisu na naszej ścianie. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę i spróbujecie wykonać coś własnoręcznie. Mój napis powstał na papierze w formacie A3, stąd trwało to aż 2 godziny. Jeśli nie macie tyle czasu, zachęcam Was, byście spróbowali na mniejszej kartce papieru. 
Natomiast jeśli nie czujecie się na siłach, aby samemu wykonać ten projekt, to już wkrótce pokażę Wam inną metodę, dużo prostszą i mniej czasochłonną, dającą równie spektakularny efekt. 

Jak zawsze, zapraszam Was na nasz fanpage na facebook'a, polubcie i bądźcie na bieżąco ;)


M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz