piątek, 12 września 2014

FIVB w Polsce - skrót pierwszej rundy.

Mam nadzieję, że zdążyliście już zauważyć jak nietypowe trio stanowimy. Choć na naszym blogu nie znajdziecie zakładki SPORT to ja obok MŚ 2014 nie mogę przejść obojętnie. Stąd też pomysł na dzisiejszy wpis.

Mężczyźni uwielbiają sport, nieważne czy oglądamy go na żywo, czy przed TV. Nieważne, że dla kobiet jest to strata czasu - faceci po prostu kochają kibicować. Ja także nie wyróżniam się z grona płci męskiej. Przez wiele lat uprawiałem sport zawodowo i amatorsko, w zależności od dyscyplin. Chociaż twierdzę, że siedzenie przed telewizorem z piwkiem w ręku i to całe przeżywanie każdej sekundy, czy to boksu, czy siatkówki jest najcudowniejszym momentem dla każdego prawdziwego mężczyzny
Teraz nadeszła chwila wiekopomna. Mistrzostwa Świata w Siatkówce i to w Polsce.
Jaka to duma w tej chwili być Polakiem.

(fot. Różowa Komoda)
Polscy siatkarze pierwszy mecz w grupie A rozegrali w Warszawie na Stadionie Narodowym. Pokonali reprezentację Serbów 3:0. Do tej pory jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby na żywo mecz siatkówki oglądało aż 63 tys. osób. Najbardziej wzruszającym momentem okazało się wykonanie hymnu a'capella (niech ktoś z Was da mi chociaż jeden, nie dwa, jeden przykład uroczystości bądź wydarzenia kiedy to ten ogrom ludzi wykonuje hymn tak głośno i z taką dumą). Atmosfera na Stadionie była wspaniała!

(fot. Różowa Komoda)
Kolejne mecze rozgrywane były we Wrocławiu. Kibice dopisali. Choć wszystkie bilety na mecze polskiej reprezentacji wyprzedały się już dawno to pod Halą Stulecia handel biletami trwał w najlepsze. Ja miałem to szczęście, że zmagania Polaków we Wrocławiu oglądałem z miejsc przy samym boisku. Polscy siatkarze nie zawiedli. Wszystkie mecze wygrali. Do dalszej fazy rozgrywek awansowali z kompletem punktów :)

(fot. Różowa Komoda) 
(fot. Różowa Komoda)

(fot. Różowa Komoda)

Z turniejem po pierwszej rundzie pożegnało się osiem reprezentacji. Sensacji nie było, nie wyleciał nikt, kto stawiany był w roli faworyta. Inaczej może być po drugiej rundzie. Kilka zespołów już na starcie ma bardzo ciężkie zadanie. Osobiście mocno trzymam kciuki oczywiście za naszą reprezentację.  Nie chcę dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami dotyczącymi składu naszej drużyny, aczkolwiek moim zdaniem Antiga stworzył naprawdę świetny zespół. Czy to wystarczy? Okaże się wkrótce.
Co do całej organizacji mistrzostw, każdej drużyny, sędziów i naszej reprezentacji przygotuje wspaniały wpis już po zakończeniu mistrzostw.
A teraz drodzy Polacy " W górę serca to Polska wygra mecz!!!!" ( mam nadzieje że Mistrzostwa również :) )


A. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz