piątek, 10 października 2014

DIY- Napisy we wnętrzach.

Zapraszam Was na kolejny projekt DIY. Tak jak obiecałam, pokaże łatwiejszy sposób na wykonanie modnej ozdoby na nasza ścianę.

PROJEKT NR 2 
Napis naklejany na naciągniętym płótnie malasrskim.


Potrzebujemy:
  • malarskie płótno naciągnięte na ramę
  • drukarkę 
  • komputer ;)
  • nożyczki
  • klej do papieru
  • papier do drukarki 
Czas wykonania: 30 minut

Wykonanie napisu rozpoczęłam od przygotowania płótna. Wykorzystałam takie, które miałam już w domu. Znajdował się na nim jakiś kolorowy obraz. Dlatego też musiałam pokryć wszystko warstwą farby w białym kolorze.
Gdy farba schła, wykonałam projekt w zwykłym edytorze tekstu. Ponieważ chciałam uzyskać niebanalny efekt, postanowiłam zróżnicować czcionkę w moim napisie. Po dopracowaniu każdego wyrazu wydrukowałam litery w odpowiedniej wielkości- tak aby zajmowały całą powierzchnię płótna.Kolejnym etapem było dokładne wycięcie liter. Po wycięciu rozłożyłam je na kartce papieru odpowiadającej wielkością powierzchni płótna. Dzięki temu mogłam stworzyć najbardziej odpowiadającą mi kompozycje, tak aby dokładnie wiedzieć, w którym miejscu powinnam nakleić daną literę.Gdy farba nałożona na płótno wyschła, przystąpiłam do ostatniego etapu projektu. Za pomocą zwykłego kleju w tubce przykleiłam litery. Po chwili napis był już gotowy :)Zachęcam do wykonania. To naprawdę zajmuje chwilkę, zwłaszcza jeśli macie gotowe płótno. Oczywiście możecie  to wykonać również na zwykłej kartce papieru ale wtedy będziecie potrzebować np. antyramy.

Już niebawem pojawią się kolejne proste  projekty do wykorzystania w naszych domach. Tymczasem zapraszam Was na naszego facebook'a i do podzielenia się opinią w komentarzach.

M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz